Jak przygotować się do państwowego egzaminu teoretycznego?

2016-10-03_142243
Dziś kilka rad na temat tego, jak dobrze dobrze przygotować się do egzaminu na prawo jazdy.  Mowa będzie o części teoretycznej, czyli testach, bo na tym znamy się najlepiej. 🙂
Oczywiście, żeby zdać testy, wcześniej dobrze jest zapoznać się z pytaniami. Jest to teraz o tyle proste, że baza jest w całości jawna i dostępna na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Pewnym utrudnieniem jednak będzie fakt, że nie ma w niej podziału na kategorie prawa jazdy oraz, że nie zawiera odpowiedzi do pytań. Tu z pomocą przychodzi jednak wiele serwisów, a jednym z nich jest nasz.

I na jego przykładzie przedstawimy Wam jak szybko i skutecznie przygotować się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy.

To zaczynamy:

– rozpocznij rozwiązywanie testów od trybu nauki – tutaj masz pewność, że zapoznasz się z wszystkimi pytaniami na daną kategorię prawa jazdy. Przy każdym pytaniu znajdziesz komentarz lub podstawę prawną, wyjaśniającą, dlaczego taka, a nie inna odpowiedź jest prawidłowa. Jeśli nadal nie rozumiesz, albo masz wątpliwości, istnieje również możliwość konsultacji z ekspertem. W tym celu użyj funkcji „zgłoś zastrzeżenie i opisz problem”, a ekspert Ci wszystko wyjaśni.

b

– kontroluj statystyki – śledź swoje postępy w nauce. Przejrzyste statystyki pozwolą Ci określić, które pytania wymagają od Ciebie większego zaangażowania. Masz podgląd, na które pytania odpowiadasz błędnie i możesz do nich powrócić. Widzisz także jaki procent pytań dotychczas został rozwiązany, czyli ile jeszcze przed Tobą, i czy rozwiązując średnio tyle pytań dziennie zdążysz przerobić cały materiał przez egzaminem, czy może trzeba poświęcić więcej czasu i wziąć się bardziej do pracy.

d

a

– skorzystaj z trybu egzaminacyjnego – tryb egzaminacyjny pozwoli Ci zapoznać się z ograniczeniami czasowymi występującymi na egzaminie państwowym w WORD (czas na zapoznanie się z pytaniem, czas na udzielenie odpowiedzi). W tym trybie wyniki są widoczne dopiero po przeprowadzonym teście.

na koniec przystąp do egzaminu próbnego. Tu już obowiązują wszystkie zasady egzaminu państwowego.  Ta symulacja pozwoli Ci poczuć się jak na prawdziwym egzaminie w WORDzie oraz na sprawdzenie siebie i swojej wiedzy.

e

 – powtórz całość kilka razy – przynajmniej 3. Nie od dziś wiadomo, że kluczem do sukcesu w nauce jest powtarzanie. Pytań jest naprawdę dużo i ważne, aby przerobić je kilka razy.

 – a na samym egzaminie – czytaj uważnie treść pytań. Spojrzysz na zdjęcie i wydaje Ci się, że pamiętasz pytanie i odpowiedź. Uważaj! Wiele z pytań ma podobną treść, te same zdjęcia bądź filmy. Pytają jednak o coś innego i mają różne odpowiedzi. Bywają podchwytliwe, występują zaprzeczenia. Czasu na zapoznanie się z pytaniem jest wystarczająco, nie spiesz się. Liczy się nie czas w jakim skończysz egzamin, a jego wynik. Nie ucz się więc na pamięć, ale dokładnie czytaj treść.

Kilkukrotne przerobienie wszystkich pytań testowych, zrozumienie odpowiedzi (przepisów), a następnie opanowanie i spokój na egzaminie zapewnią Ci sukces i bezpieczeństwo na drodze. 🙂