egzamin2020

Co nowego na egzaminie na prawo jazdy w 2020r.?

Niektóre zapowiadane wcześniej przepisy weszły w życie od 1 stycznia 2020r.. Szykują się też zmiany w bazie pytań. Zainteresowani? Zapraszamy do szybkiego podsumowania.

           Od 1 stycznia 2020r. obowiązują przepisy nakładające na Ośrodki Egzaminowania (WORDy, MORDy, PORDy), nowe zasady:
>> zapisując się na egzamin, zarówno teoretyczny, jak i praktyczny, otrzymujesz dokładną godzinę rozpoczęcia egzaminu. Ważna informacja dla Ciebie – nie spóźnij się. Jeśli spóźnisz się powyżej 15 min. przepada Twój termin i musisz zapisać się ponownie i ponieść koszt egzaminu.
>> ulega zmniejszeniu ilość egzaminów, jakie może przeprowadzić egzaminator. Obecnie, dziennie, jeden egzaminator może przeprowadzić 9 egzaminów praktycznych na kat. B. Dla Ciebie może to oznaczać tylko tyle, że może się wydłużyć czas oczekiwania na egzamin. Zależy to już od konkretnego Ośrodka, gdyż część z nich planuje zatrudnienie nowych egzaminatorów.

Wiadomo również, że w związku z nowymi przepisami dotyczącymi jazdy na suwak i korytarza życia, pojawią się nowe pytania w bazie Ministerstwa. Zapowiadane są one na 3 miesiące po wprowadzeniu przepisów. Przepisy weszły w życie 6 grudnia 2019r., więc aktualizacja bazy pytań powinna mieć miejsce około marca 2020. Będziemy dla Was trzymać rękę na pulsie.
Pamiętajcie na ltesty.pl i w naszych aplikacjach zawsze znajdziecie aktualne pytania na prawo jazdy.