ilosc_pytan_ltesty

Testy Na Prawko w 2019 r. Ile jest pytań?

W internecie można znaleźć mnóstwo różnych liczb i mądrali w tym temacie;)

Oczywiście baza pytań egzaminacyjnych jest JAWNA i DOSTĘPNA dla każdego obywatela.  Powołując się na wytyczne Ministerstwa Infrastruktury – wszystkich pytań na wszystkie kategorie prawa jazdy jest w bazie 3085 (dane na styczeń 2019 r.). Jest to spora ilość, przy której można sporo namieszać…

(UWAGA na: nierzetelne portale/fora/grupy internetowe; stare płyty CD i drukowane podręczniki. Warto tu się zastanowić, w jaki sposób możliwa jest bieżąca aktualizacja tych materiałów……………… ja nie wiem. Cuda na patyku).

I stąd też podstawowe pytanie od kursantów: ile jest pytań na poszczególne kategorie;)

Warto tutaj dodać, że jeszcze niedawno – do października 2018 – obowiązywała większa ilość pytań (dokładnie o 21 pytań więcej). Chodziło o zmiany przepisów dotyczących obowiązku posiadania przy sobie dokumentów pojazdu, np. potwierdzenia ubezpieczenia OC czy dowodu rejestracyjnego. Od owego października jest mniej do nauki o te właśnie pytania.

Wracając do pytania o ilość pytań – sprawa jest prosta.

Ministerstwo Infrastruktury podaje (stan na styczeń 2019 r.):

  • na kategorię A 1279 pytań;
  • na kategorię B 1853 pytań;
  • na kategorię C 1345 pytań;
  • na kategorię D 1338 pytań;
  • na kategorię T 1235 pytań.

I z tej ilości pytań, np. na kategorię B na egzaminie losowo dostaniesz 32 pytania testowe do rozwiązania (20 pytań podstawowych i 12 pytań specjalistycznych).

CAŁA i AKTUALNA BAZA TESTÓW NA PRAWO JAZDY 2019 r. jest na stronie Ltesty.pl.

Nie zapomnij pobrać aplikacji Ltesty na telefon:)