Browse Category: Teoria

Holowanie auta

Holowanie – co wolno, a czego nie wolno.

Sytuacja, w której my będziemy potrzebować takiej pomocy, albo będziemy mogli komuś jej udzielić może pojawić się nieoczekiwanie. Warto więc wiedzieć w jaki sposób holować lub być holowanym, tak aby robić to bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Zapraszamy więc do przypomnienia sobie podstawowych zasad oraz uzyskania cennych wskazówek w tym temacie.
Continue Reading

Czy pojazd niebieski może w tej sytuacji wjechać na rondo?

Rondo – skrzyżowanie o ruchu okrężnym, zasady, pierwszeństwo, wszystko co musisz wiedzieć.

Ruch na rondzie

Rondo jest to skrzyżowanie o ruchu okrężnym, na którym ruch odbywa się dookoła placu/wyspy w kierunku przeciwnym niż ruch wskazówek zegara. Wyjątek stanowią państwa, w których występuje ruch lewostronny, np. Wielka Brytania, Malta czy  Irlandia, tam ruch na rondzie odbywa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Rondo jest także skrzyżowaniem, jednak różni się od pospolitego skrzyżowania formą geometryczną, gdyż ma kształt okręgu. Ten rodzaj skrzyżowania składa się z wyspy/placu centralnego (zazwyczaj zagospodarowanego, np. zielenią), obwiedni ronda oraz określonej ilości zjazdów.

Jak prawidłowo poruszać się na rondzie?

Continue Reading

prawo_jazdy_Ltesty

Jazda tylko z prawem jazdy?

Wszędzie trąbią o zmianach od 1 października 2018 odnośnie posiadania przy sobie jedynie „papierowego”prawa jazdy. Ale co to daje, jakie zmiany wnosi?
Jedyny „+” odczuwalny będzie podczas kontroli, mniej dokumentów😜. Z „-„to tak: po zarejestrowaniu samochodu w Urzędzie i tak należy odebrać papierowy dowód rejestracyjny
jadąc na stacje kontroli pojazdów i tak musimy okazać dokument w formie papierowej, wyjeżdżamy z wstawioną „pieczątką”przy sprzedaży samochodu również również się przyda😜
____________________
TESTY na prawko www.Ltesty.pl #ltesty #testynaprawko